Potřebuju půjčit: kam jít?

Dostat se do prekérní finanční situace je velmi jednoduché. Stačí jedna opožděná výplata nebo nečekaný výdaj většího rozsahu a problém je na světě. Pokud v současné době řešíte existenční problémy nebo vám zkrátka nějaká ta koruna do další výplaty chybí, s největší pravděpodobností budete přemýšlet, kdo by vám poskytl nějakou tu finanční injekci. Máme pro vás 3 tipy!

Tip č. 1: půjčit si u rodiny nebo známých

U rodiny či známých se zpravidla nemusíte obávat žádných závratných úroků ani zbytečných komplikací. Jednoduše je seznámíte se svou stávající situací a necháte na jejich zvážení, zda vám peníze poskytnou či nikoli. Pokud je vám tato půjčka proti srsti, pak máme ještě další dvě možnosti.

Tip č. 2: půjčka u banky

Drtivá většina zájemců o finanční injekci míří do banky. Zde ovšem může narazit na neochotu úředníků, zdlouhavý proces dokazování nejrůznějších skutečností a v závěru také zamítnuté žádosti. Bankovní úředník totiž zkoumá výši vašich příjmů, vaši bonitu, příjmy a výdaje celé domácnosti, ale i registry dlužníků. Pokud zjistí nějakou nesrovnalost, půjčku vám jednoduše neschválí. Půjčit si u banky bývá tedy mnohdy složité.

Přečtěte si:  Zodpovědné půjčování

Tip č. 3: nebankovní půjčky

Posledním tipem jsou půjčky u nebankovních společností. Zde zamiřte v případě, pokud jste vyčerpali dvě výše zmíněné možnosti. Při výběru konkrétní společnosti i samotného produktu důkladně vybírejte. Nedívejte se pouze na výši úroků, ale také na hodnotu RPSN, která má mnohem větší vypovídají hodnotu. Nenechte se oklamat propracovanou reklamou ani nápadně výhodnými podmínkami. Vsaďte na zdravý rozum a heslo, že nic není zadarmo.