Mikropůjčka aneb kde vám ji poskytnou?

Schází vám do výplaty nějaká ta koruna? Potřebujete zaplatit menší nákup nebo fakturu od telefonního operátora? Pokud nechcete s prosbou o finanční výpomoc obtěžovat své okolí nebo rodinu, jistě se budete poohlížet po nějaké půjčce menšího rozsahu. Tzv. mikropůjčka, pro kterou jsou doménou částky do 5 000 Kč, můžete získat u řady nebankovních společností.

Jaká je vlastně nejnižší částka, kterou si u těchto společností můžete vypůjčit? To vám prozradíme na následujících řádcích.

Půjčka třeba i 50 Kč

Řada poskytovatelů nebankovních půjček vám poskytne finanční injekci, jež zpravidla začíná na hodnotě 5 000 Kč. Existují ovšem i společnosti, u kterých si můžete půjčit nesrovnatelně nižší částky. Takovými částkami může být třeba již pouhá padesátikoruna! Zní to nelogicky? Ale jděte! Vždyť i pár desítek korun vás může uchránit zbytečných komplikací, které mohou vést v krajním případě i k exekuci.

Přečtěte si:  5 000 korun rychle a levně

Málo vám půjčí, hodně vrátíte

Doménou mikropůjček je kromě jejich snadného a rychlého sjednání také poměrně vysoký úrok, který může být častokrát také spojen s vysokými poplatky třeba za poskytnutí nebo sjednání půjčky. Pokud je vaše finanční situace vskutku bezútěšná, na výši úroku asi nebudete brát zřetel. Vždy si ovšem dávejte pozor na to, u které společnosti si půjčku sjednáváte a nebojte nahlédnout do internetových diskuzí a fór. Tam se totiž můžete dozvědět mnoho zajímavých věcí nejen o daném poskytovateli, ale také o jeho produktech, výhodách či nedokonalostech.