Kde hledat byty bez realitky? Poradíme vám, jak na to

Realitních kanceláří je na našem trhu rozhodně více než dost. Ještě více je samotných makléřů, kteří pro ně pracují. Právě to vede k tomu, že ať už jde o pronájem bytu, stejně jako jeho koupi, většinu nabídek a poptávek obstarávají právě oni. Naštěstí to není jediná možná cesta, protože stále ještě existují byty bez realitky. A kde je hledat? Na to by vám měl odpovědět právě náš článek, který vás jednoduše a rychle provede všemi aktuálními možnostmi a variantami.

Ideální jak najít byty bez realitky? Inzerát!

Ty je nejlepší hledat právě na internetu, jelikož jejich vyhledání je nejenom rychlé, ale i jednoduché. Kromě základního popisu byste měli své oči směřovat hlavně do oblasti kontaktních údajů. Pokud totiž byt prodává nebo pronajímá majitel přes realitku, je tam právě její jméno uvedeno. Jestliže tam její jméno uvedeno není, ani není v kontaktních údajích uveden realitní makléř, máte vyhráno. Jde skutečně o byty bez realitky a tak si můžete poznačit a uložit konkrétní kontakt. Zmínit určitě musíme i citaci jednoho z těch největších: „bezrealitky.cz je prvním internetovým tržištěm s nemovitostmi, jehož prostřednictvím je možné prodat či pronajmout nemovitosti bez prostředníka – realitních kanceláří. Hlavní výhodou takového prodeje jsou výrazné finanční úspory, protože žádná strana NEPLATÍ nikomu zprostředkovatelskou provizi.“

Inzeráty ale není nutné hledat jenom na internetu. Lze je nalézt také v tištěných médiích. Nejlepší cestou jsou buď lokální noviny, nebo přímo specializované inzertní média. I zde je nabídka nemovitostí více než velká.

Můžete si zadat také poptávku

S inzeráty souvisí i druhá možnost, a to zadání poptávky. I u této možnosti ale pamatujte na to, že i když napíšete jasné informace o tom, že hledáte byty bez realitky, pravděpodobně od nich kontrakt obdržíte. Tedy i desítky kontaktů. Makléři se vás totiž budou snažit přesvědčit o tom, že právě oni pro vás byt mají a to za výhodných podmínek. Pokud toto přetrpíte, lze v rámci dané poptávky získat kontakty i na několik skutečných majitelů, kteří se rozhodnou vám byt k prodeji nebo pronájmu nabídnout.

Tip: Kde seženete kvalitní vybavení pro kancelář? Poradíme vám!

Pomoci mohou ale i lístečky, které umístíte v daných lokalitách do schránek. S nimi se jistě setkáváte i vy. Vy však musíte být konkrétnější. Třeba tím, že specifikujete lokality, ale hlavně tím, že sdělíte lidem něco o sobě. Jsou totiž tací, kteří chtějí prodávat nebo pronajímat byty bez realitky, ale na dané lístky nechtějí reagovat z jednoho prostého důvodu. Často je rozdávají pouze makléři RK. Ukažte proto, že vy jím nejste. Co je tedy dobré uvést?

  • Jméno, příjmení a stručný popis vaší osoby
  • Váš telefonický kontakt
  • Váš emailový kontakt
Přečtěte si:  SEO konzultant vám pomůže zviditelnit váše webové stránky

Procházejte městem

Na zajímavou možnost koupě nebo pronájmu ale můžete narazit i při toulkách vaším městem. Může to být třeba inzerát za oknem nebo na balkoně. Pokud není spojený s konkrétním logem realitky, můžete mít jistotu, že také budete kontaktovat přímo a jenom daného majitele.