Jak (ne)výhodné jsou nebankovní půjčky?

Půjčka, spotřebitelský úvěr, hypotéka, leasing – existuje snad někdo, kdo by o těchto produktech neslyšel? A někdo, kdo by alespoň s jedním z nich neměl „tu čest“? Patříte-li mezi osoby, které si na svém bankovním účtu vždy drží nějakou tu rezervu navíc, pak patříte mezi hrstku vyvolených, kterým můžeme upřímně gratulovat. Bohužel drtivá většina z nás již nejednou v životě zažila ten pocit, kdy byla nucena požádat o finanční výpomoc rodinu, známé, přátelé banku anebo nebankovní instituci. A právě nebankovním půjčkám bude věnován tento článek.

Nejsou nebankovní půjčky jako půjčky

Ve světě nebankovních půjček existuje nespočet firem i soukromých poskytovatelů. Jedni vás lákají na vrácení úroky, druzí na nízkou hypoteční sazbu. U třetí společnosti dostanete tablet a čtvrtá celou vaši rodinu pošle za řádné splácení na dovolenou. Jak se v jednotlivých nabídkách zorientovat a nešlápnou vedle? Základem je řádné srovnání. Pokud se necháte zlákat marketingovým trikem, nápadně nízkými úroky nebo nějakou tou odměnou za věrnost, v pozdější době můžete litovat.

Přečtěte si:  Pro zodpovědné Andělská půjčka

Pročtěte si názory skutečných lidí

Řada společností na svých oficiálních stránkách uveřejňuje reference zejména svých spokojených klientů. Je na místě diskutovat o tom, do jaké míry těmto referencím věřit. Někde se skutečně jedná o zpětnou vazbu klientů, někde naopak o řádky, jež píše zástupce dané společnosti. V takovém případě tedy zabrouzdejte na internetu a nahlédněte do diskuzních fór, kde se aktuálně řeší daná nebankovní společnost nebo její služby.