Kde hledat půjčky do 5000 Kč – 2. díl

V prvním dílu našeho finančního miniseriálu jsme upozornili na problematiku půjček menšího rozsahu, jejichž hledání je možno přirovnat ke hledání jehly v kupce sena. První díl zhodnotil všechny výhody a nevýhody půjček u rodiny a nejbližších známých, dnes se zaměříme na variantu, kterou využívají žadatelé o menší půjčky zpravidla nejčastěji. Ano, tušíte správně – jedná se o nebankovní půjčky.

Nebankovní půjčky

Jak již název napovídá, tento typ půjček poskytnutí jiné, než bankovní subjekty. Na českém finančním trhu je takových společností celá spousta. Mají různá jména, různé produkty, úroky i poplatky. Nutno podotknout, že názor na nebankovní půjčky se v rámci české společnosti různí. Někteří nadávají, druzí si tento typ půjček pochvalují. Stejně jako má i mince dvě strany, tak nebankovní půjčka má svá pozitiva a negativa.

Výhody tohoto druhu půjčky: Půjčku můžete zpravidla sjednat i z pohodlí svého domova prostřednictvím internetu nebo telefonu. U některých společností není překážkou ani skutečnost, že máte aktivní záznam v registrech dlužníků, nemáte stálou práci nebo jste na mateřské dovolení, či v důchodu. Nebankovní společnosti jsou – co se týče půjčování nejrůznějších finančních obnosů – ke svým klientům přístupnější a značně ochotnější.

Přečtěte si:  Potřebuju půjčit: kam jít?

Nevýhody tohoto druhu půjčky: Narazit můžete na podvodníky. Rizikovější půjčka je zatížena vyšším úrokem. Pozor na podmínky splatnosti (půjčka je splatná po týdnech, 10 dnech, měsíci…) a pozor na úroky z prodlení, které jsou zde opravdu vysoké.