Servis24 přihlášení na účet a další služby, které nabízí Česká spořitelna

Internetové bankovnictví je efektivní a zároveň jednoduchou možností, jak může skutečně každý z nás jednoduše spravovat své finance. Pokud plánujeme jeho využití, je třeba myslet hned na několik věcí. Mezi ty patří:

  • Dostupnost
  • Nabídka funkcí
  • Finanční a časová výhodnost
  • Bezpečnost

A právě na to poslední, tedy na samotnou bezpečnost se konkrétně zaměříme. A to z toho důvodu, že dnes by měla hrát skutečně hlavní roli, pokud chceme ochránit své peníze. Pojďme se tedy podívat konkrétně na to, jak je Servis24 přihlášení na účet zabezpečeno.

Chtěli byste vědět, jak se vyhnout velkým dluhům? Řešení může být jednoduché berte si menší půjčky.

Servis24 přihlášení na účet vyžaduje vaši autorizaci

Prvním krokem k samotné bezpečnosti je jistě nezbytná autorizace vaší osoby. A co to znamená konkrétně? Že je třeba se přihlásit buď pomocí certifikátu na vaší čipové kartě, nebo je potřeba se také přihlásit pomocí vašeho čísla a hesla. Obojí tak slouží k tomu, aby se do vašeho administračního rozhraní nedostal nikdo cizí, ale dostali jste se sem jenom vy sami. Samozřejmě zde můžete ocenit i řadu pomůcek, jako je třeba grafická klávesnice. Zapomenout ale nesmíme také na jedno důležité sdělení, a to: „Internetbanking musí být při prvním použití aktivován zadáním ještě dalších specifických údajů, které znáte jenom Vy, takže bez Vašeho vědomí nemůže být aktivace provedena nikým jiným.“

Transakce jsou autorizovány SMS zprávou

Pokud plánujete zadat platbu, je to poměrně jednoduché a také rychlé. V tomto ohledu se nemusíte bát žádných složitostí. Hlavní bezpečnostní procedura přijde až na samotném konci. Tedy ve chvíli, kdy chcete platbu odeslat. To dojde k zaslání autorizační SMS zprávy na váš mobilní telefon. V této zprávě je uvedený unikátní kód, který následně v internet bankingu zadáte a můžete snadno autorizovat konkrétní platbu. Samozřejmě konkrétní telefon, kam budou SMS zprávy chodit, si nastavíte na pobočce konkrétní banky.

Přečtěte si:  Co nám nabídne Česká spořitelna spořící účet?

Jistotou je i kvalitní zabezpečení celé aplikace

Zatímco výše uvedené můžete z hlediska bezpečnosti ovlivnit, jsou i věci, které už neovlivníte. Konkrétně jde o samotný šifrovací proces, který slouží k přijímání a odesílání jednotlivých dat. Zde se určitě není čeho bát, jelikož k tomuto účelu používá Servis24 přihlášení na účet silné 128 bitové šifrování komunikace, díky čemuž také nemůže dojít k případnému zneužití jakýchkoliv informací. Zde je důležité podotknout, že je nutné hledět na to, abyste se přihlašovali pouze na správné stránce. A tak zní jednoduše: Servis24.cz.

Na závěr je třeba dodat, že banka dělá skutečně vše proto, aby vás ochránila před případným zneužitím účtu a ztrátou vašich peněz. Řada věcí už je ale na vás. Mezi ty patří třeba kvalitní antivirový program, neotevírání podezřelých emailů, stejně jako je dobré vyhnout se instalaci podezřelých programů.