Pro někoho obrovská částka, pro jiného nic…

Půjčka 5000 korun je tu pro ten případ, kdy si většinou půjčujete tehdy, pokud vám pouze chybí peníze na nejnutnější platby nebo výdaje. Ovšem i pět tisíc korun vám může zkomplikovat život. Jak? Najednou se dostanete do další platební neschopnosti a kvůli již půjčeným penězům ji nebudete moct nijak vyřešit. Jenže to mnohé finanční instituce vyřešily možností odložit si splátky. A u kterých tuto možnost najdete? Dočtete se v tomto článku!

Půjčka 5000 korun – kdo nabízí možnost odložení splátek?

Click Credit, Ferratum, zaplo.cz – to je pouze ukázkový výčet společností, u kterých si můžete dobu splatnosti prodloužit. Samozřejmě to nejde jen tak. V prvé řadě musíte ve většině případů kontaktovat zákaznický servis a informovat danou společnost, že nebudete moct splatit a že tedy budete chtít prodloužit dobu splatnosti. Jiné společnosti to mají nastaveno tak, že zaplatíte pouze jistou část ze zapůjčené částky, například 20 %, což bude pro daný subjekt automatickou informací, že si budete chtít dobu splatnosti prodloužit. Takto funguje například společnost Click Credit.

Co když ale mám půjčku u prvního typu společností?

Pokud však máte sjednanou půjčku u prvního typu společností, tedy že budete muset nejdříve kontaktovat zákaznický servis a pak až dojde k samotnému prodloužení, připravte se na to, že za prodloužení budete muset zaplatit jisté penále. Například u společnosti Ferratum si můžete termín splatnosti prodloužit o 30 dní, a to celkem dvakrát.

Víte, že … Zaplo.cz zase nabízí možnost prodloužit si dobu splatnosti tolikrát, kolikrát o to požádáte po dobu jednoho roku od původního data splatnosti.

Co je výhodnější – prodloužení nebo nesplacení?

Nedáte-li včas vědět, že nejste schopni půjčku včas splatit a s platbou se skutečně opozdíte, dostanete od dané společnosti pokutu. Ta většinou bývá ve výši 10 %, maximálně pak 200 korun, u Click Credit, nebo 250 korun, u Ferratum. Ovšem tato částka je vám vypočítávána každý týden. Po třech týdnech tedy může narůst až na 600 korun. Rozhodně se v tomto případě vyplatí si dobu splatnosti oddálit.

Přečtěte si:  Rychlá OMEGA půjčka