Kde hledat půjčky do 5000 Kč – 3. díl

V předchozích dvou dílech jsme si probrali výhody a nevýhody půjček u nebankovních společností, známých a rodinných přátel. Jako poslední možnost nám zbývají bankovní půjčky. Do banky v naději na schválení půjčky míří převážná většina z žadatelů o půjčku menšího objemu. Ne vždy se však takové jednání setká s úspěchem. Podmínky pro poskytnutí půjčky jsou mnohdy opravdu velmi přísné a není se proto čemu divit, že řada žádostí končí jejich zamítnutím.

Bankovní půjčky

Sehnat bankovní půjčku do 5000 Kč je téměř nad lidské síly. Na českém finančním trhu operuje pouze pár bankovních společností nabízejících tak nízké půjčky. Jednou z nich je například poměrně mladá Air Bank, u které si můžete půjčit od 5000 – 400000 Kč. Variantou nízké půjčky jsou také kontokorenty, se kterými můžete čerpat libovolnou částku (nejčastěji do 25000 Kč) i v případě, že na vaší kartě máte nulu.

Přečtěte si:  Kde hledat půjčky do 5000 Kč – 1. díl

Výhody tohoto druhu půjčky: Půjčky s nižšími poplatky, případně poplatky za prodlení se splácením. Bankovní půjčky mají u spotřebitelů lepší jméno, než například půjčky nebankovní.

Nevýhody tohoto druhu půjčky: Omezená nabídka bank, přísné podmínky pro schválení žádosti (záznam v registru dlužníků, nedostatečný nebo nestabilní příjem, nízký věk, nezpůsobilost k právním úkonům, bydliště mimo ČR apod.), poměrně krátké intervaly pro navrácení vypůjčených finančních prostředků.