Provident – etický poskytovatel půjček

Potřebujete-li rychle sehnat částku do 5 000, na banky zapomeňte. Řešením je půjčka z nebankovního sektoru. Řekne-li se nebankovní půjčka, řadě lidí se automaticky vybaví jméno společnosti Provident. A jistě právem. Tento poskytovatel nebankovních půjček působí na našem trhu už pěknou řádku let a mnozí s ním už mají zkušenost.  Pokud zrovna nepatříte k těm, kdo vrší půjčku na půjčku a se splácením jsou na štíru, může vám právě Provident v těžkých časech skutečně pomoci. Ne náhodou hned dva roky po sobě – v letech 2011 a 2012 – získal první místo v Indexu etického úvěrování, který vyhlašuje společnost Člověk v tísni.

Výhody půjčky od společnosti Provident

Na rozdíl od mnoha jiných nebankovních institucí poskytuje Provident půjčky nikoliv jednorázově splatné, ale se splátkovým kalendářem. Nedostáváte se tak do situace, že po splacení půjčky z minulého měsíce si musíte okamžitě půjčit znovu, abyste měli na běžný provoz domácnosti. Provident poskytuje půjčky s tzv. navýšením, tzn. že namísto nic neříkajícího údaje v procentech o výši úrokové sazby ihned při podpisu smlouvy víte, kolik ve skutečnosti celkově vrátíte. Přičemž smlouvu o půjčce s vámi uzavře zástupce společnosti přímo u vás, nemusíte nikam chodit, telefonovat ani psát. Stejný postup funguje i u splácení. V dohodnutých termínech vás zástupce Providentu navštíví a vy mu oproti potvrzení o zaplacení odevzdáte svou splátku.

Přečtěte si:  Peníze na ruku ihned

Myslete dopředu!

Nevýhodou půjčky je ovšem fakt, že splácíte týdně. Pokud vás zaměstnavatel, jak je u nás zvykem, vyplácí měsíčně, musíte předem myslet na to, že do příští výplaty vás čekají čtyři nebo pět splátek a odložit si na ně – abyste si později nemuseli brát další půjčku na splácení půjčky.