Zaskočil vás nečekaný výdaj – kde hledat pomoc?

Jediné, co lze dělat bez peněz, jsou dluhy. Jak je však dělat rozumně a uvážlivě, tak, abyste se nedostali do problémů, které pak už budete jen těžko řešit? První pravidlo zní – půjčujte si jen tehdy, když je to skutečně nezbytné a nikdy ne víc, než je skutečně nezbytné.

Půjčky do 5 000 korun

Lidé, kteří běžně pracují, mají alespoň jakési stálé příjmy a snaží se s nimi rozumně hospodařit, většinou nemívají problémy, dokud se neobjeví nečekaný jednorázový výdaj. Správně by jej měly pokrýt vaše úspory, tzv. rezerva na horší časy, pravdou ovšem je, že tu má dnes vytvořenu jen málokdo. Peníze se vždycky tak snadno rozkutálejí… Pak bývá řešením půjčka. Banky se s vámi ovšem při sumách pod 20 000 vůbec nebudou bavit. A je čirý nerozum brát si dvacetitisícovou půjčku tam, kde chybí pár stovek, případně pár tisíc. Na řadě jsou nebankovní instituce, které se na tuto mezeru na finančním trhu zaměřily. Jejich produkty zdaleka nejsou určeny jen pochybným existencím, kterým už rozumný člověk nepůjčí ani na chleba.

Přečtěte si:  Půjčka 50000 Kč bez registru

Jak najdu tu pravou společnost pro sebe?

Nabídkami nebankovních institucí se televize, internet i reklamní tisk jen hemží. Stačí tomu věnovat trochu času, v klidu si sednout a porovnávat podmínky. Někdo poskytuje půjčky bez nahlížení do registrů dlužníků, někdo bez dokládání příjmů, někdo požaduje podpis směnky. Tu počítají úroky, támhle navýšení, někde poplatky jsou, jinde ne. Nevyznáte se v tom? Pak jako vodítko použijte sazbu RPSN. Zde jsou obsaženy všechny roční náklady s půjčkou spojené. Jednoduše čím je nižší, tím výhodnější pro vás půjčka bude.