Co nám nabídne Česká spořitelna spořící účet?

Spořit dnes můžeme různými způsoby. Je samozřejmě jasné, že pokud hledáme opravdu dobré zhodnocení našich peněz, chceme co nejvyšší míru úročení a co nejmenší riziko. Vyhledávanou a zajímavou nabídkou může být v tomto směru i Česká spořitelna spořící účet. Nutno tedy říci, že daná varianta je v souvislosti s bankou rozdělena na dvě hlavní možnosti, a to tyto:

Pojďme se společně podívat na to, jak se dané varianty liší. Obecně ale je možné říci, že spoření je klasika v podobě spořicího účtu, zatímco vkladový účet může souviset se vkladem termínovaným.

Česká spořitelna spořící účet. Spoření ČS

Pojďme si tedy představit onu první možnost, a to zmíněné spoření. To je obdobou standardního spořicího účtu. To znamená, že máte peníze na účtu uloženy, máte je kdykoliv a v jakémkoliv množství k dispozici, a přitom se vám zhodnocují. Důležité je však u tohoto produktu vědět, že nabízené úrokové sazby jsou k dispozici pouze pro vklady, které nepřesahují hodnotu 200 000 Kč. Cokoliv je již nad touto částkou, to již úročeno není a nebude.

Preferujete raději nebankovní půjčky? Podívejte se na parametry Tesco půjčky, kterou můžete vyřídit při svých nákupech v obchodních domech TESCO.

Výhody daného účtu jsou zřejmé, a to především jeho založení, stejně jako je zdarma také jeho vedení. Jistotou je i to, že můžete peníze na účet vkládat libovolně, tedy v jakémkoliv množství a v jakémkoliv intervalu. V čem je ale tento Česká spořitelna spořící účet také plusem, to určitě v tom, že můžete díky internetovému bankovnictví získávat podrobné přehledy o tom, jak na tom jste.

Co nabídne vkladový účet?

Jaké možnosti nabídne klasika, to již víme. Pojďme se tedy podívat i na to, co nabídne druhá možnost. O té samotná banka píše toto: „Máte obnos, který neplánujete v nejbližších dnech utratit? Vkladový účet vám nabízí výhodné a snadné uložení vašich peněz.“ Takto uložit své peníze můžete až na dobu celých 4 let, což je samozřejmě spojeno s možností nejvyššího zhodnocení. I zde počítejte s tím, že vás nečekají žádné poplatky za vedené, stejně jako za zřízení, nebo také zrušení.

Přečtěte si:  Servis24 přihlášení na účet a další služby, které nabízí Česká spořitelna

Víte, co si představit pod pojmem “mikropůjčka“? Pokud ne, přečtěte si náš článek z února letošního roku.

I když vám primárně vkladový účet nedovolí s vašimi penězi nakládat, nemusíte se bát, že od nich budete odříznuti. Ve výjimečných situacích si je přece jenom vybrat můžete a mnohdy je to také osvobozeno od jinak standardního poplatku. Vklad tak může být připravený už druhý den od chvíle, kdy si o vyzvednutí peněz sami požádáte.

Ideální volba, jak své peníze zhodnocovat

Ačkoliv úroky nemusejí patřit mezi nejvyšší na trhu, přesto je Česká spořitelna spořící účet dobrou volbou, kterou lze doporučit. A to hlavně díky jistotám, kdy je výnos garantován, stejně jako díky jistotám, že dané částky budete mít téměř kdykoliv k dispozici. Navíc ale máte možnost získat i další výhody, které jsou spojeny třeba s bonusovou sítí, která je nazývaná iBOD.