Do banky i pro malou půjčku

Chybí vám v rozpočtu relativně malá částka a jako zastánci zodpovědného půjčování uvažujete, co s tím, když banky půjčky pod 10, 15 nebo dokonce 20 000 vůbec neposkytují? Váháte nad možností obrátit se na nebankovní společnost, protože ne vždy mají dobré reference? Možná vaše cesta do banky pro pětitisícovou půjčku zbytečná nebude – zajímali jste se už o možnost zřízení kontokorentu nebo pořízení kreditní karty?

Kontokorent

V různých bankách jej nabízejí pod různými názvy, jeho podstatou ovšem vždy je možnost přečerpat svůj běžný účet do mínusových hodnot. Výhodou kontokorentu je, že jej splácíte dle svých možností a peníze můžete čerpat stále znovu. Je trvalou finanční rezervou, která je vždy po ruce a není třeba o půjčku stále znovu žádat. Rizikem se ovšem stává, že jej nesplatíte vlastně nikdy.

Kreditní karty

Tento produkt opět naleznete v nabídce každé banky. Některé ji poskytují jen svým vlastním klientům, jinde vám vyhoví i bez nutnosti zřídit si běžný účet. Výhodou kreditních karet bývá poměrně dlouhé bezúročné období, kdy za vyčerpané peníze neplatíte žádné poplatky ani úroky navíc. Je však třeba si dát pozor, na jaké transakce se toto bezúročné období vztahuje – často se týká jen bezhotovostního platebního styku a v případě výběru hotovosti z bankomatu se ruší.

Přečtěte si:  Půjčka Liberec od společnosti Provident

Snadno dostupné

Půjčky touto formou jsou u bank snadno dostupné, zejména kontokorent je běžně nabízen v podstatě ke každému zřízenému účtu, a to bez nutnosti prokazovat svůj příjem. I ke studentským účtům, jejichž majitelé evidentně nevydělávají, bývá poskytován alespoň v minimální výši 5 000 korun. V případě, že máte na účtu vyšší obrat, rovněž nabízená výše kontokorentu se individuálně zvyšuje.