Jak nejjednodušeji zažádat o půjčku do 5000 Kč?

Potřebujete půjčit před výplatou a nevíte, na koho se obrátit? O finanční injekci můžete zažádat rodinu, nejbližší okruh přátel, banku nebo nebankovní instituci. Koho a jak požádat, abyste měli své peníze opravdu rychle?

Jak jsou na tom banky?

Odhadovat, za jak dlouho vám půjčí rodina nebo okruh nejbližší přátel je vcelku zbytečné a naivní. V první řadě se tedy zaměříme na banky. Zde je nutno navštívit bankovní instituci osobně. Připravte se na to, že bankovní úředník bude chtít znát vaši (alespoň finanční) minulost, prozkoumá rejstřík dlužníků i to, zda jste neměli se splácením případných půjček sebemenší problémy. Také váš příjem musí být dostatečný a pravidelný. K vyřízení žádosti o půjčku musíte navíc doložit několik druhů dokladů – občanský průkaz nebo jiný průkaz totožnosti a doklad o vašem příjmu. Pokud se těmito doklady vybavíte před samotnou návštěvou, může vám být půjčka poskytnuta ještě týž den.

Přečtěte si:  Jak se vyhnout velkým dluhům? Řešením mohou být malé půjčky!

A co na to nebankovní instituce?

Půjčku od jiné, než bankovní instituce můžete vyřídit během několika mála minut a to vše navíc bez osobní návštěvy dané společnosti nebo pobočky. Nejčastěji lze o půjčku zažádat prostřednictvím online formuláře nebo jedné SMS zprávy. Finanční injekce vám může u těch nejrychlejších půjček přistát na vašem účtu již během několika mála minut. Zde však počítejte s vyššími úroky nebo dalšími poplatky. Potřebujete-li však peníze opravdu rychle, je nebankovní půjčka jasnou volbou. Více informací o rychlých nebankovních půjčkách se dočtete zde.