Půjčku do 5 000 Kč můžete mít i zadarmo

U vysokých bankovních úvěrů panují poměrně přísné podmínky a rozhodně je nemůže získat každý – mimo hru jsou např. lidé se záznamem v registru dlužníků, nezaměstnaní, osoby, které nemohou doložit své příjmy nebo lidé v exekuci či insolvenci. V případě nebankovních půjček už je ale situace odlišná a zejména u nejmenších úvěrů – tzv. mikropůjček – jsou požadavky velmi mírné a šanci na schválení má téměř každý.

Malé půjčky do 5 000 Kč se navíc v mnoha případech dají získat i zdarma, bez toho, že byste museli platit jakýkoliv úrok nebo poplatek. Jejich počet v poslední době hodně narostl a není se čemu divit – mezi lidmi jsou velmi oblíbené.

Půjčka zdarma není žádný trik, ale realita

I když to na první pohled může znít neuvěřitelně a někomu se může zdát, že v tom musí být nějaký háček, půjčka zdarma je opravdu realitou a nabízí ji čím dál více nebankovních subjektů. Jedná se ve většině případů pouze o malé úvěry a jen s krátkodobou splatností (nejčastěji na jeden měsíc). Podmínkou samozřejmě je, aby klient peníze splatil včas a důležitá je ještě jedna věc – každá úvěrový společnost tuto půjčku poskytuje pouze novým klientům, takže pokud si u stejné firmy budete chtít půjčit znovu, už budete muset platit i s úrokem.

CreditAir nabízí úvěr bez úroků až na tři měsíce

Jedním z nejzajímavějších a nejvýhodnějších úvěrů do 5 000 Kč je půjčka CreditAir. Tu jako nový klient dostanete zdarma, bez nutnosti platit jakýkoliv úrok nebo jiný poplatek, což samo osobě není výjimkou – takovýchto půjček je více. V čem je ale CreditAir zajímavý, je doba splatnosti – úvěr se totiž hradí formou tří měsíčních splátek, takže na splacení máte celkem 90 dní. V tomto směru je CreditAir vynikající alternativou pro ty, kteří potřebují půjčit jen malou částku, ale jeden měsíc jim na splacení nestačí.

Srovnání půjček do 5 000, které můžete mít bez poplatků

Jak už bylo výše řečeno, půjček do 5 000 Kč, jež jsou poskytovány bezúročně a bez poplatků je více. Které další z nich stojí za doporučení?

Přečtěte si:  Naprosto nejvýhodnější půjčka pěti tisíc korun?

Zaplo půjčka – první úvěr zdarma na 30 dní, snadné vyřízení přes internet, možnost prodloužení splatnosti, při opakovaných půjčkách lze získat až 20 000 Kč.

Japonská půjčka – výhodný nebankovní úvěr od Home Credit, první půjčka zdarma je pouze při splacení do 14 dní. Při opakovaných žádostech vychází Japonská půjčka jako nejlevnější nebankovní úvěr v ČR.

Via SMS – první půjčka zdarma max. na 30 dní, standardní úvěry jsou dále možné až do 20 000 Kč. O půjčky lze po registraci žádat i prostřednictvím textové zprávy z mobilního telefonu.

Ninja půjčka – rychlé a bezpečné nebankovní úvěry do 4 500 Kč, velmi vysoká šance na schválení (až 90 %), rychlé vyřízení a výplata na účet, půjčka je navíc i pro důchodce, studenty, maminky na mateřské nebo nezaměstnané žadatele.

Jak si nejlepší půjčku do 5 000 Kč vybrat, když se nemůžete rozhodnout?

Pokud si nejste jistí, který úvěr si zvolit, nejlepším řešením bude použít srovnávač půjček. Do něj jednoduše zadáte požadovanou výši půjčky a hned se vám zobrazí ucelené a přehledné srovnání půjček do 5 000 Kč. K nejkvalitnějším srovnávacím portálům patří zejména CoolPůjčky.cz, kde je zahrnuto největší množství úvěrů, velmi dobrý je i portál PůjčkyHned.cz, který obsahuje i podrobné návody, jak si o úvěr zažádat.

Zatímco první půjčka zdarma se jednoznačně vyplatí, u opakovaných půjček už tomu tak obvykle není. Úroky jsou hodně vysoké a při častém půjčování se může člověk snadno dostat do finančních potíží. První půjčka zdarma je každopádně výhodná i pro samotné úvěrové společnosti –  např. zástupce společnosti Zaplo uvedl, že více než polovina klientů si poté sjedná i standardní úvěr.