Kde hledat půjčky do 5000 Kč – 1. díl

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, sehnat půjčku menšího rozsahu není ani trochu jednoduché. Nutno podotknout, že taková 5000 Kč finanční výpomoc se zvláště před výplatou hodí každému z nás. Kam tedy jít žádat o pomoc? Pomůže vám banka, nebankovní společnost nebo musíte spoléhat na rodinu a nejbližší známé? Na to se pokusíme odpovědět v následujícím trojdílném seriálu, který vás bude informovat o tom, kdo všechno vám půjčí 5000 Kč nebo částku nižší.

Rodina a známí

Dobré účty dělají dobré přátelé – staré známé pořekadlo, které není radno podceňovat. Pokud je žádost o menší finanční výpomoc pouze jednorázová a ve své podstatě nevyhnutelná, pomoc u rodiny nebo nejbližších známých se jeví jako ideální varianta. Pozor si dávejte však na známé, kteří nabízejí „nezištnou pomoc“, které však budou chtít do budoucnosti využít („Víš, jak jsem ti tehdy půjčila, potřebovala bych po tobě menší laskavost…“).

Přečtěte si:  Půjčky Prostějov

Výhody tohoto druhu půjčky: Neplatíte žádné poplatky ani úroky. O tom, kdy peníze vrátíte, se můžete pohodlně pobavit. Často nejste vázání ani určitými termíny.

Nevýhody tohoto druhu půjčky: Špatný pocti při půjčování, výčitky (nejčastěji od rodičů) o neschopnosti hospodaření, půjčky typu „něco za něco“.

Půjčka od rodiny nebo okruhu nejbližších přátel může být ideálním řešením v případě, že vám banka zamítla žádost o půjčku nebo si nechcete půjčovat u nebankovních institucí a platit nejrůznější poplatky a úroky.