Výhody a nevýhody bankovních půjček menšího rozsahu

Důvodů pro vzetí malé půjčky je hned celá řada. Jedním z nich může být například nezaplacená faktura, nájem nebo dětský výlet. V případě, že se svou prosbou zamíříte do banky, můžete narazit na značnou neochotu. Ne každý bankovní dům totiž nabízí půjčky v tak malém rozsahu. Informujte se proto na internetu, které banky vůbec tak malé půjčky poskytují.

Výhody bankovních půjček

Mezi největší výhodu patří bezpochyby skutečnost, že bankovní půjčky patří mezi ty solidnější. Alespoň tak se o nich vyjadřují ti, kteří jich už využili. Obecně také platí, že bankovní půjčky se mohou pochlubit nižšími úroky, než například půjčky nebankovní.

Nevýhody nebankovních půjček

Pokud zamíříte pro půjčku do banky, připravte se na poměrně zdlouhavý proces, během kterého se vás bude bankovní úředník ptát na to, jak vysoký je váš příjem, jaký majetek vlastníte, čím se můžete zaručit, zda jste schopni sehnat ručitele a zkoumat bude v neposlední řadě i to, zda nemáte záznam v registru dlužníků nebo jste neměli se splácením půjčky v minulosti nějaký problém. Na bankovní půjčku taky nedosáhne každý. Váš příjem musí být pravidelný a dostatečný. Často se také stává, že nebankovní půjčky jsou poskytovány pouze ve větších objemech. Pokud tedy požadujete půjčku ve výši 5000 Kč, můžete přijít zkrátka. Žádáte-li půjčku u banky, musíte zde mít ve většině případů veden bankovní účet. Podmínky pro sjednání bankovní půjčky jsou velmi přísné, a proto řada zájemců o finanční výpomoc hledá řešení u nebankovních společností.

Přečtěte si:  5 000 korun rychle a levně