U mikro půjčky dobře vybírejte. Poplatky mohou být závratné

Když si půjčujete takzvaně do výplaty (či zkrátka menší finanční obnos v řádu několika tisícikorun), je třeba velké obezřetnosti. Můžete se dočkat toho, že první půjčka bude pro nového klienta u dané společnosti zcela zdarma, stačí jen splatit ji včas do určeného data. Krátkodobá půjčka má ale svá úskalí. Neplaťte zásadně nic předem (vyjma ověřovacího poplatku jedna koruna, je-li snad vyžadován) a dejte si pozor i na případné poplatky. Právě u tohoto typu úvěrů totiž platí, že můžete díky nim hodně prodělat.

Porovnejme dvě zajímavé půjčky

Nyní vám nabídneme srovnání dvou půjček, z nichž jedna je na trhu už klasikou a druhá vznikla přeměnou jednoho velmi oblíbeného produktu posledních měsíců – a jde tedy technicky o naprostého nováčka. Konkrétně jsou to Zaplo.cz a Kamali. Zaplo je v širokém povědomí i díky televizní reklamní kampani s oblíbenými tvářemi veřejného života. Kamali je naopak novinkou, která navazuje na slávu někdejší Japonské půjčky, kterou si oblíbilo díky jednoduchosti sjednání a mimořádně nízkým úrokům na tisíce lidí. Pojďme si proto srovnat oba dva oblíbené produkty doslova tváří v tvář.

Název půjčky Zaplo.cz Kamali
Možný rozsah úvěru 1 až 20 tisíc korun 1 až 200 tisíc korun
Lhůta splatnosti 7 až 30 kalendářních dnů Až třicet kalendářních dnů
Poplatky spojené s vyřízením Ne Ne
Úrok / RPSN od 279,83 / 1141,2 % 0 / 48,4 %
Přečtěte si:  Jak si sjednat rychlou půjčku?

Jak vidíte, v případě opakované půjčky od společnosti Zaplo.cz naskočí úroky a poplatky na opravdu vysoké cifry. V případě, že si půjčíte dvacet tisíc korun na dobu třiceti kalendářních dnů, přeplatíte jistinu dokonce skoro o pětitisícovku. Je samozřejmě na zvážení každého klienta, zda se pro Zaplo rozhodne, ale při opakované žádosti o půjčku najdete na trhu jistě i jiné možnosti. To nic nemění na faktu, že půjčka až do výše osmi tisíc – pro nové klienty – je zdarma, a tedy velmi výhodná záležitost.

Jak to vypadá s Kamali?

Mikro půjčky jako je Kamali má před sebou dlouhou budoucnost, alespoň to plánuje jeho poskytovatel. Vlastně, hradíte za půjčku poplatky – každých tisíc korun na dobu třiceti dnů rovná se 33 korun poplatek. Je to samozřejmě poměrně nízká částka, při splatnosti do měsíce včetně není důvod, aby klienti plně nedostáli svým závazkům. Bývalá Japonská půjčka tak doslova má našlápnuto ke hvězdám.